Avrupa Turu

Avrupa Turu14 Gün

1 100 € Satın Al

Avrupa Kültür Turu

Avrupa Kültür Turumuzda gidiş uçakla İtalya’nın Roma şehrine olup dönüş otobüsle yapılacaktır. Yerel rehberler eşliğinde Avrupa ülkelerini gezmek, keşfetmek istiyorsanız şimdi tamsırası.

Konaklanacak yerler:
Belgrad, Budapeşte, Prag, Berlin, Zaanse, Volendam, Amsterdam, Bürüksel, Paris, Andora, Barselona, Cannes, Nice, Montecarlo, Venedik, Mostar, Sarabosna, Üsküp, Selanik, Kavala

8 ülke 13 şehr bir arada
Paris,Barcelona,Amsterdam,GietHoorn, Volendam,Zaanse,Prag,Budapeşte,Viyana,Brüksel,Andorra, Venedik,Belgrad,Üsküp,Selanik,Bled,Ljubljana,Sofya


Tur Programı

AVRUPAYI GEZ DETAYLI BÜYÜK AVRUPA TUR PROGRAMI TÜRKİYE’DEN ÇIKIŞ

Otobüsle Avrupa Gezimiz başlıyor. İzmit’ten 22:00 Hareket, İstanbul üzerinden İpsala Sınır kapısına kadar güzergâh üzerinden yolcuların alınması ve gece yarısı İpsala Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a giriş.

1. GÜN YUNANİSTAN – SELANİK

Sabah erken saatlerde ilk durağımız Selanik. Avrupa turumuzu Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ederek başlatıyoruz. Selanik panoramik şehir turu. Aristoteles Bulvarı, Selanik Kordon ve Selanik merkezde serbest zaman geeçirdikten sonra Makedonya Üsküp’teki otelimize hareket ediyoruz. Akşam Üsküp’ün ışıltılı gecesini geziyoruz. OTEL KONAKLAMA

2. GÜN KUZEY MAKEDONYA – ÜSKÜP / SIRBİSTAN - BELGRAD

Oteldeki kahvaltımızdan sonra Üsküp şehir gezimiz başlıyor. Üsküp Kalesi, Taş Köprü, Mustafa Paşa Camii, Türk Mahallesi, heykelleri ile ünlü Üsküp Meydanı, Makedonya Takı, Rahibe Teresa’nın evi, Makedonya Ulusal Müzesini gezdikten sonra serbest zamanımız başlıyor. 13:00‘da Üsküp’ten Belgrad’a hareket ediyoruz, Akşam saatlerinde Belgrad’a varış, Belgrad Kalesi ve merkezi gezisi. Sava Nehri etrafında eğlence merkezlerinin yanında yürüyüş. Serbest zaman. Gece geç saatlerde Belgrad’tan ayrılma.

3. GÜN MACARİSTAN – BUDAPEŞTE

Sabah saatlerinde Budapeşte’ye varış. Orta Avrupa’nın görkemli şehirlerinden olan Budapeşte’de gezimiz daha da hareketlenmeye başlıyor. Kahramanlar Meydanı, Budin Sarayı ve Kalesi gezisi. Gallert Tepesi, Zincirli Köprü, Parlamento Binası, Büyük market, panoramik şehir turumuzun ardından Serbest Zaman. 20:00 da Budapeşte’den ayrılış ve 3 saatlik bir yolculukla Orta Avrupa’nın diğer bir güzel şehri Avusturya – Viyana’ya hareket. Viyana’da direk otelimize yerleşiyoruz. İsteyeneler ile birlikte Akşam Saatlerinde Viyana’nın gecesini ve Lünapark’ı Prater’i geziyoruz. Viyana’da OTEL KONAKLAMA

4 GÜN AVUSTURYA – VİYANA / ÇEKYA - PRAG

Viyana’da Oteldeki kahvaltımızdan sonra. Avrupa sanatının başkenti sayılan Viyana’da Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı, Schönbrunn Sarayı, Rethaus Belediye Binası, Ünlü markaların Bulunduğu Greben Caddesi, Veba Anıtı, Mozart’ın evi, Opera Binası , Hunderwasser evi ve daha bir çok tarihi yeri gezdikten sonra serbest zaman. 17:00’da Çekya’nın Başkenti Prag’a hareket. Gece 22:00’da otelimize varış. Prag’da OTEL KONAKLAMA.

5. GÜN ÇEKYA - PRAG

Şehir merkezindeki bulunan otelimizde yaptığımız kahvaltımızdan sonra metroyla ve grup olarak Prag Kalesine Hareket Ediyoruz. Prag Kalesi , Aziz Vintus Katedreli, Old Town Meydanı, Astronomik Saat kulesi, Charles Köprüsü, Kafka Müzesi ve Kafka anıtı, dans eden bina, John Lennon Duvarı, dev bebek heykelleri, tarihi binalarla süslü caddeler sokaklar gezilecek yerler arasında. Akşam Saatlerine doğru sonra serbest zaman. Gece Saat 22:00 Prag’dan ayrılış.(Prag’da otobüsümüz haftalık yasal dinlenme süresi 24 Saatini tamamlayacak ve otobüs kullanılmayacak)

6. GÜN HOLLANDA

GIETHOORN- VOLENDAM – ZAANSE SCHANS - AMSTERDAM Sabah Saatlerinde Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan Giethoorn’u geziyoruz ardından masallar diyarı olarak bilinen Hollanda’nın sahil kasabası Volendam’ı geziroruz Hollanda’nı ve Yel değirmenleri, peynir çiftlikleri ve hediyelik eşyaları ile ünlü Zaanse Schans’ta 2 saat gezimiz var. Bu masalımsı noktada gezimiz sonrası yarım saatlik uzaklıktaki Amsterdam gezimiz başlıyor. Öğleden itibaren müzeleriyle, kendine özgü mimarisiyle yapılmış evleriyle, cafeleri ve eğlence mekânları ile Amsterdam’a doymak mümkün olacak. Red Light Sokağı, Dam Meydanı, Amsterdam kanalları gezisi. (Dileyenler kendileri kanallarda tekne turu yapabilir, bisiklet kiralayıp sokaklarda gezebilirler) Gece Amsterdam’da OTEL KONAKLAMA

7. GÜN BELÇİKA – BRÜKSEL / FRANSA - PARİS

Sabah kahvaltımızın ardından Belçika’nın başkenti Brüksel’e varış. Brüksel’de Grand Palace, Atomium, ve Brükselin yeşil parklarını gezimizin ardından şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Serbest Zamanında dileyenler belçina’nın eşsik çikolatalarında tatabilirler. 16:00 da Brüksel’den - Paris ‘ Hareket ediyoruz Yaklaşık 4 – 5 saatlik yolculuğun ardından Paris’te otelimze yerleşiyoruz. Gece Eyfel Kulesinin Muhteşem ışıklı halini görmek için Etfel kulesine geçiyoruz Paris’te OTEL KONAKLAM

8. GÜN FRANSA - PARİS

Sabah kahvaltımızın ardından Paris Panaromic turu. Önce Ressamlar Tepesi (Montmartre), Sacre Coeur Bazilikası ilk olarak ziyeret edeceğimiz mekan olacak. Burda kendi resmini çizdirebilirsiniz, hediyelik eşya dükkânlarını gezebilirsiniz. Arkasından,Seinne Nehri, Zafer Takı, Champ Elysse Bulvarı, Concorde Meydanı gezisi. Pantheon, La fayette çarşı ve Opera binası, Napaleon Mezarı Notre Dame Kilisesi, Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi ve bu noktadan sonra Paris’ten ayrılana kadar serbest zaman. Dileyenler Louvre Müzesini gezebilir, dileyenler Eyfel Kulesine çıkabilirler. Dileyenler ise Paris çarşı merkezinde zaman geçirebilirler.eGece saatlerinde Paris’ten ayrılarak Andorra’ya hareket ediyoruz.

9 GÜN ANDORRA / İSPANYA - BARCELONA

Sabah saatlerinde Andorra ve Başkenti Andorra De Vella’ya varış. Vergisiz ülkede alışveriş için serbest zaman. 12:00’da Barcelona’ya hareket. Öğleden sonra Barcelona’ya varış. Otelimize yerleşme. Barcelona Barceloneta Plajında isteyenler denize girebilirler. Barcelona’daki otelimizde konaklama.

10 GÜN İSPANYA - BARCELONA

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılma tüm günü Barcelona geçireceğiz. Gezimize Camp Nou Stadından başlıyoruz. Panaromic gezimizin ardından , Barcelona Olimpiyat Parkı, Sagra da Familia Kilisesi, Gaudi’nin evleri, Casa Mila, Casa Batllo, Port Valla, Ksistof Colomb Heykeli, Palaca Espamyol, La Rambla Caddesi grupla gezilecek yerler arasında. Ve serbest zaman. Katolonya Meydanından 23:00 Venedik’e hareket.

11 GÜN İTALYA - VENEDİK

Öğlen saatlerinde İtalya’nın en büyük Qutlet mağazalarından biri olan Novente di Piave Qutlet yakınlarında otelimize yerşeşme. Kısa bir otobüs yolcuğumuz sonunda Vapurettolar ile Venedik Merkeze geçiyoruz. San marco meydanı, Büyük Kanal, Dükler Sarayı, Aziz Mark’ın can Kulesi, Rialto Köprüsü, Ahlar Köprüsü, Venedik Sokakları, gezilecek yerlerden bazıları... akşama kadar serbest zaman ve Otelimize Hareket. Geceleme Novente Di Piave’deki Otelimizde. OTEL KONAMLAMA

12 GÜN İTALYA - SLOVENYA

Sabah kahvaltımızıdan sonra dileyenler otelimiziin yanındaki Qutlet’te vakit geçirebilirler. 12:00 da hareket ediyoruz 15:00’da Slovenya’nın Başkenti Lübljana’ya varış. Lübljana gezisi. Ljubljana gezimizden sonra Bled Gölü ve hareket ediyoruz. İsteyenler Göle girebilir, bisiklet turu, kano ve gölün eşsis manzarasında yürüuüş yapabilirler. 20:00’da Bled’ten ayrılış.

13 GÜN BULGARİSTAN - SOFYA

Sabah saatlerinde Sofya’ya varış. Alexandr Nevsky Katedrali, Banyabaşı Cami görülecek yerler arasında. 3 saatlik Sofya gezisi ardından öğle saatlerinde Sofya'dan ayrılış ve kapıkule sınır kapısına doğru hareket.


ÖDEME PLANI

Rezervasyon talebi esnasında sitemizden ödeme yapılmamaktadır.
Kapora ödemesini, rezervasyon talebinizin onaylandığı size bildirildikten sonra 3 iş günü içerisinde yapılması gerekmektedir.
Ara Ödeme, taksitler halinde, tabloda belirtilen tarihten önce olmak koşuluyla farklı aylara bölerek istenilen zamanda yapılabilir.
Son Ödeme, en geç seyahat başlangıç tarihinde yapılması gerekmektedir.

ÖDEME TABLOSU

Ödeme Açıklama Tutar
Kapora Rezervasyonu takip eden 3 iş günü içerisinde. 250€
Ara Ödeme Takip eden ayın 15’i 150 €
Ara Ödeme Seyahat başlangıç tarihinden en geç 31 gün önce. 150€
Ara Ödeme Seyahat başlangıç tarihinden en geç 31 gün önce. 150€
Son Ödeme Seyahat başlangıç tarihinde. 150€
Toplam: 1 100€*

* İlk 40 koltuk için belirlenmiş, erken rezervasyon fiyatıdır.
Not: Rezervasyon esnasında ya da sonrasında ek seçenek satın alınması durumunda, ek seçenek ödemesi seyahat başlangıç tarihinden önce olmak koşuluyla istenilen zamanda yapılabilir.


VİZE

Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar 2016
İş Yeri Sahiplari ?
 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Bağkur Hizmet Dökümü
 • Vergi Levhası (Fotokopisi)
 • İmza Sirküsü (İmza Beyannamesi)
 • Ticaret Odası Kaydı (Oda Kayıt Belgesi) Aslı
 • Faaliyet Belgesi (Aslı)
 • Ticaret Gazetesi Kaydı(Fotokopisi)
 • Son 4 aylık Banka Hesap Hareketleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi
Çalışanlar ?
 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • SGK Hizmet Dökümü
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • İş Yeri İzin Belgesi ( Antetli Kağıda Kaşe ve İmzalı)
 • Son 3 aylık Maaş Bordrosu
 • Son 4 Aylık Banka Hesap Dökümleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi
Emekliler ?
 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Emeklilik Belgesi
 • Son 4 aylık Banka Hesap Dökümü ( Maaş aldığı Bankadan) (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi
Öğrenciler ?
 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Öğrenim Gördüğü Okuldan Öğrenci Belgesi
 • Öğrenim Gördüğü Okuldan İzin Belgesi
 • Sponsor evrakları
 • Sponsor Dilekçesi
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi
Ev Hanımları ?
 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Sponsor Evrakları
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi
Ticari Vize?
BAŞVURU FORM Dolum işlemi ( Firmamız tarafından sağlanmaktadır).
 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Ticari Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Vergi Levhası (Fotokopisi yeni tarihli)
 • İmza Sirküleri (Fotokopileri)
 • Ticaret Odası Kaydı (Oda Kayıt Belgesi- Aslı)
 • Faaliyet Belgesi (Aslı)
 • Ticaret gazetesi kaydı
 • Şirketin Son 4 aylık Banka Hesap dökümleri

GİDECEK KİŞİ ŞİRKET ÇALIŞANI İSE İLAVETEN

 • SGK Hizmet Dökümü
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • İş Yeri İzin Belgesi ( Antetli Kağıda Kaşe ve İmzalı)
 • Son 4 aylık Maaş Bordrosu
 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Şirketin Antetli kağıdına gidilecek ülke konsolosluğuna hitaben yazılmış garanti yazısı

Önemli:Schengen vizesi başvurusu yapabilmeniz için ülke konsolosluklarının resmi sitelerinden Randevu oluşturmanız gerekmektedir.


Schengen vizesi için gerekli evrakları hazırlayıp eksiksiz ve tam evraklar ile başvuru yapsanız dahi Konsolosluk sizden yine de ek evrak isteyebilmektedir. İstenilen ek evrak bilgilerini ise aşağı sütundan takip edebilirsiniz. Dilerseniz çağrı merkezimizi arayarak evraklar konusunda bilgi edinebilirsiniz.

İSTENİLEBİLEN EK EVRAKLAR

Uçak Bileti ve Otel Ödemesi:Bilet numaraları belirtilerek alınan uçak bileti (seyahat sağlık sigortası poliçesi ile uyumlu olmalı)  ve gidiş dönüş tarihleri net bilgilendirilmelidir.Otel fatura: Hollanda’da kalacağınız otel ücretinin tamamının ödendiğine dair fatura. (Firmamız tarafından Sağlanmaktadır.)
Giriş Çıkış Yazısı: T.C Emniyet müdürlüğünden alınması gereken son 10 yıla ait giriş çıkış tarihlerinizi içeren belge.Eski Pasaport: Eski pasaportunuz mevcut değilse Giriş Çıkış Yazısı ve Protokol Yazısı.Gelir Durumu:Maddi olarak gelir durum belgesi ( banka hesap cüzdanı / kira geliri / maaş bordrosu ) Size ait gelir belgesi mevcut değil ise geçiminizi sağlayan kişilerin gelir belgesi.Nüfus Kayıt Örneği:Tüm aile bireylerinin nüfus idaresinden vukuatlı nüfus kayıt örneği. Sizi davet eden şahıs ile yakınlık derecenizi belirten nüfus kayıt örneği.

No Show:
 Randevu tarihinizde mülakata gelmediğiniz için yeni randevu isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzin ve Çalışma Belgesi: İşveren tarafından alınan şirketin antetli kağıdına yazılı izin belgesi. Belgenin içinde vize talebinde bulunan şahsın adı, soyadı, seyahat tarihi, seyahat amacı, işyerindeki pozisyonu
ve izin onayının bulunması gerekir.

Emeklilik: Aylığınızın düzenli bir şekilde hesaba yattığını gösteren hesap dökümü ve emeklilik cüzdanı fotokopisiSchengen Ülkelerinde ki Eşe Ait Evrak: Eşinizin Türkiye’de ikamet ettiğine dair belgeler (adına ait faturalar, ikametgah, iş evrakları vs.).

Belediye Davetiyesi: Davet eden şahıs tarafından doldurulmuş, 90 günden eski olmayan ve belediye tarafından onaylanmış davetiye.

Çocukların Oturum Kartı: 
Schengen ülkelerin de yaşayan çocuklarınızın pasaportları fotokopileri ya da oturum kartı.

Ticari Davetiye:Hollanda‘da ziyaret edeceğiniz kurumdan sizin adınıza ait imzalı davetiye (davet eden kurumun ismi ve adresi, telefonu ve telefonu ayrıntılı olarak belirtilmelidir).

Muvafakatname: Çocuk anne ve babasından sadece biri ile ziyaret edecekse, kalan kişiden noter tarafından onaylanmış orijinal bir muvafakatname ve yine o şahsa ait kimlik fotokopisinin verilmesi gerekir veya çocuğun velayetinin mahkeme kararıyla ibraz edilmesi gerekir.

Otel Rezervasyonu: Seyahat sigortası ve gidiş dönüş tarihleri ile uyumlu olmalı. (Firmamız tarafından Sağlanmaktadır.)

Öğrenci Belgesi: 
Yeni tarihli ve onaylanmış olmalı.

Referansın Oturum Kartı: Davetiye gönderen kişinin ve eşinin Hollanda pasaportun fotokopisi veya oturum kartları.

Referansın Maaşı:
 Davetiye gönderen şahsa ait son 3 aylık maaş bordrosunun fotokopisi.

Seyahat Sigortası: Vize süresi kadar Schengen ülkeleri için istenen yurtdışı seyahat sağlık sigortası, olması gereken en az limit tutarı 30.000 euro ve fotokopisi ile aslı gerekir. ( Firmamız tarafından Sağlanmaktadır.)

Maaş Bordrosu: Son 90 günün maaş bordrosu.

SSK İşe Giriş Bildirgesi: Başvuran kişinin sosyal güvenlik kayıt belgesi.

SSK Hizmet Cetveli: SSK Onay.

Faaliyet Belgesi: Şirketin ticaret veya esnaf odasından orijinal faaliyet belgesi.

Sicil Gazetesi: Ticari: Ticari Sicilin gazetesi

Uçak Rezervasyonu: Gidiş ve dönüş tarihli uçak rezervasyonu (seyahat sağlık sigortası ile uyumlu).

Vergi Levhası:Vergi Levhasının Fotokopisi

Fotoğraf: 2 fotoğraf


YOL HARİTASI

avrupa turu harita
hazırlanıyor...


Avrupa Kültür Turu

2024
kişi başı1 100€

Avrupa Turu