Doğu Ekspress Kars Turu

Doğu Ekspress Kars Turu 20222 Gün

750 ₺ Satın Al

Doğu Ekspress Kars Turu 2022

TRENLİ /// 2 TAM GÜN /// KARS & ERZURUM TURU

"Sarıkamış, Kars Kalesi, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü Atlı Kızak, Kafkas Cephesi Harp Müzesi, Kafkas Gecesi, Yöresel Kars Mutfağı, Kars - Akyaka Tren Yolculuğu, Erzurum, Palandöken, Çifte Minare, Taşhan, Çağ Kebabı ve Kadayıf Dolması"

1.GÜN YOLCULUK BAŞLIYOR

Bir Kış Masalı; Trenli Kars ve Erzurum turumuza katılacak olan misafirlerimizle; Trabzon'da Saat: 00.00 de ofisimizin önünde buluşuyor ve GİFAH TUR ile yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN ANİ HARABELERİ– ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS GECESİ

Sabah saatlerinde, sabah kahvaltımızı (Ekstra) ‘’Doğu’nun Paris’i’’ olarak adlandırılan Kars’ta alıyor, kahvaltı sonrasında ilk olarak; Sarıkamış Harekâtının anlatıldığı Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesini ve 2016 UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabul edilen, Ani Harabeleri rehberimiz eşliğinde geziyoruz. "1001 Mabedli Şehir" olarak anılan Ani'de Ebul Menuçehr Camii, Ana Katedral, Surp Pirgiç (Keveli Kilisesi) ve birçok tarihi eseri görüyor, bol bol fotoğraf çekimi sonrasında Kars'a dönüyor ve Öğle yemeğimizi Kars'a has lezzetler şeklinde alıyoruz. Yemek sonrası 1965 Mt. Yüksekliğiyle kış döneminde buzlarla kaplanan Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Rengârenk süslemeleriyle bizleri bekleyen Atlı Kızaklarımızla gölde kızak keyfine başlıyoruz. Kızak turu sonrasında, Kars Kalesinin eteklerindeki Kümbet Cami, Ebul Harakani Hz. Kümbeti görüyor, Kars Kaşarı, Gravyer Peyniri alışverişimizi tamamlayarak, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında, dileyen misafirlerimizle Âşıklar Atışması ve Kafkas Gecesine katılıyoruz. Konaklama 4*Otelimizde

3. GÜN DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU – SARIKAMIŞ - PALANDÖKEN

Erken kahvaltının ardından, Kars Garı’na gidiyor, saat 08.00 de hareket edecek TCDD Doğu Ekspresindeki yerimizi alıyor, Allahuekber Dağları’nın eteklerindeki Sarıkamışı Panoramik görüyor, ıssız beyazlığın ortasında harika görüntülere tanıklık ederek 5 saatlik yolculuk sonunda Erzurum’a varıyoruz. Öğle yemeğimizi Erzurum'a has Çağ Kebabı ve Kadayıf Dolması şeklinde alıyor, Erzurum’da; Anadolu Selçuklu dönemine ait Ulu Cami ve Çifte Minareli Medreseyi rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra, Palandökende 3100 rakımlı Ejder Tepesine Telesiyejle çıkıyoruz. Erzurum turumuzu tamamlıyor, Kop Dağı, Gümüşhane üzerinden, gece saatlerinde Trabzon’a varış ve bir başka GİFAH TURİZM gezisinde buluşmak dileğiyle…

KİŞİ BAŞI TUR ÜCRETİ: 750 TL Ani Harabeleri Ören Yeri, Kafkas Cephesi Harp Müzesi, Erzurum Müzesi Girişlerinde Müze Kart Geçerlidir.

ÖDEME PLANI

Rezervasyon talebi esnasında sitemizden ödeme yapılmamaktadır.
Kapora ödemesini, rezervasyon talebinizin onaylandığı size bildirildikten sonra 3 iş günü içerisinde yapılması gerekmektedir.
Ara Ödeme, taksitler halinde, tabloda belirtilen tarihten önce olmak koşuluyla farklı aylara bölerek istenilen zamanda yapılabilir.
Son Ödeme, en geç seyahat başlangıç tarihinde yapılması gerekmektedir.

ÖDEME TABLOSU

Hazırlanıyor...

* İlk 40 koltuk için belirlenmiş, erken rezervasyon fiyatıdır.
Not: Rezervasyon esnasında ya da sonrasında ek seçenek satın alınması durumunda, ek seçenek ödemesi seyahat başlangıç tarihinden önce olmak koşuluyla istenilen zamanda yapılabilir.

hazırlanıyor...


Avrupa Kültür Turu

2022
kişi başı1 150 €

Avrupa Turu